Eleganckie plecaczki na wiosnę

O tej porze roku już niemal czujemy w powietrzu pierwsze tchnienia wiosny, nawet jeśli na zielonej wkrótce trawie nadal zalegają zwały śniegu. Wiosna to nie tylko dłuższe dni i wyższa temperatura, ale również kompletna zmiana garderoby, w tym dodatków, na lżejsze, weselsze i kojarzące się z aktywnością. Do wiosennej aury świetnie pasuje plecak, który w wersji eleganckiej świetnie sprawdzi się również w pracy.

Continue Reading

Jak się spakować na weekendowy wyjazd?

Weekendowy wyjazd to doskonała okazja by się odstresować i oderwać od codzienności. Wystarczą już dwa dni poza domem, aby nabrać dystansu i spojrzeć na wszystko po powrocie z innej perspektywy. Masz zaplanowany wyjazd? Świetnie! To pozostaje wiedza jak się spakować na weekendowy wyjazd.

W co się spakować?

Torba podróżna czy walizka na kółkach? Wszystko zależy od podróży i środka transportu. Do samolotu najlepiej wybrać niewielką walizkę na kółkach z wytrzymałego materiału, która przetrwa podróż. Natomiast w przypadku podróży samochodem lepiej wybrać miękką torbę podróżną. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w bagażniku i zmieścisz w nim wiele pamiątek z wyjazdu.

Torba gotowa i co teraz?

Torba gotowa? To teraz zastanów się co potrzebujesz do niej spakować. Najlepiej połóż wszystkie niezbędne przedmioty w jednym miejscu i obejrzyj „stertę”. Czy na pewno wszystko jest Ci potrzebne w trakcie weekendowego wyjazdu? Przeważnie część rzeczy, które zabieramy ze sobą nie są nam w ogóle potrzebne. Po wyeliminowaniu niepotrzebnych szpargałów sprawdź czy niezbędniki mieszczą się do torby podróżnej lub walizki. Jeśli nie, to możesz spakować resztę do bagażu podręcznego, np. stylowej i pojemnej torebki typu shopperbag. Pamiętaj, że w trakcie podróży nie są Ci potrzebne duże opakowania kosmetyków – wystarczy, że przelejesz je do mniejszych pojemników i w ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca.

Continue Reading

Skuteczne metody pakowania, czyli jak pomieścić rzeczy w małej walizce?

Niezależnie od tego czy czeka nas tygodniowy wyjazd za granicę, czy weekendowy wypad, większość osób nie chce zabierać ze sobą zbyt wiele bagażu. Co więcej, gdy uda się nam upolować bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie, zwykle jest w nią wliczony wyłącznie bagaż podręczny. W takiej sytuacji przydają się m.in. walizki kabinowe, umożliwiające wygodny transport wszystkich elementów, które znalazły się w jej środku. Ograniczona pojemność sprawia, że chcąc zabrać ze sobą dodatkowe przedmioty, warto zaznajomić się z kilkoma przydatnymi trikami, dzięki którym zmieścimy wszystko lub większość tego, co planowaliśmy zabrać.

Continue Reading

Jak dopasować rozmiar walizki do charakteru wyjazdu?

Kilkudniowa delegacja, tygodniowy wyjazd solo lub rodzinny urlop za granicą – każda z tych okazji wymaga odpowiedniego spakowania rzeczy. Jednym z najwygodniejszych sposobów transportowania bagażu jest walizka na kółkach. W ten sposób jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z większym ciężarem i szybko przejść z jednego końca lotniska czy dworca na drugi. Choć plecaki również mają spore grono zwolenników, lepiej sprawdzają się w nieco innych warunkach, przede wszystkim wtedy, gdy poruszamy się po trudnym terenie. W zależności od charakteru wyjazdu, warto mieć na wyposażeniu kilka różnych wielkościowo walizek. Jak dopasować ich rozmiar?

Continue Reading

City break, czyli kiedy przydaje się torba weekendowa?

Mniej lub bardziej spontaniczne weekendowe wyjazdy do zagranicznych stolic lub innych dużych miast cieszą się sporą popularnością. City break to świetny sposób na odreagowanie po ciężkim tygodniu pracy oraz odskocznia od codziennej rutyny. Dwudniowe wypady nie narażają nas na zbyt wysokie koszty, dlatego można pozwolić sobie na regularne podróżowanie w ten sposób.Doskonałym kompanem podczas tego typu wyjazdów będzie torba weekendowa. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dodatek, w którym pomieścimy ograniczoną liczbę rzeczy – ubrania na około 2 dni, najważniejsze kosmetyki oraz bieliznę. Co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Continue Reading