Walizka czy torba podróżna? Spakuj się tak, jak lubisz!

Któż nie lubi podróżować? Szczególnie w porze wakacyjnej wiele osób wybiera się w podróż, a na tę okoliczność koniecznie potrzeba torby lub walizki mieszczącej wszystkie szpargały. Wolisz torbę podróżną czy walizkę na kółkach? Sprawdź, jakie możliwości dają oba rozwiązania.

Torba podróżna – dlaczego warto?

Torba podróżna jest zwykle wykonana z materiału i dzięki temu lżejsza niż walizka. Torby mogą mieć pojemność od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 litrów. Im większa torba, tym więcej kieszonek ma zazwyczaj w swoim wnętrzu.

Zaletą torby podróżnej jest jej lekkość oraz elastyczność materiału, co pozwala z łatwością spakować się na wyjazd. Sama torba nie zajmuje też wiele miejsca – gdy nie wyjeżdżasz, możesz ją złożyć i schować do szafy. Na uwagę zasługuje również różny sposób przenoszenia jej – w ręce, na ramieniu, a niektóre modele wyposażone są też w kółka.

Walizka na kółkach – dlaczego warto?

Walizka podróżna ma z kolei regularny kształt i sztywną konstrukcję. Walizka może mieć różną wielkość i pojemność, ale różne modele łączy jedno – praktyczne kółka. Dzięki temu nawet największy ciężar można transportować wygodnie.

Brak elastyczności wielu walizek może stanowić również zaletę. W ten sposób nawet delikatne przedmioty przechowywane w walizce są bezpieczne i odpowiednio zamortyzowane. Zaletą wielu walizek jest też możliwość bezpiecznego zamknięcia, co sprawi, że osoby trzecie nie będą miały do niej dostępu.

You may also like