Jak się spakować na weekendowy wyjazd?

Weekendowy wyjazd to doskonała okazja by się odstresować i oderwać od codzienności. Wystarczą już dwa dni poza domem, aby nabrać dystansu i spojrzeć na wszystko po powrocie z innej perspektywy. Masz zaplanowany wyjazd? Świetnie! To pozostaje wiedza jak się spakować na weekendowy wyjazd.

W co się spakować?

Torba podróżna czy walizka na kółkach? Wszystko zależy od podróży i środka transportu. Do samolotu najlepiej wybrać niewielką walizkę na kółkach z wytrzymałego materiału, która przetrwa podróż. Natomiast w przypadku podróży samochodem lepiej wybrać miękką torbę podróżną. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w bagażniku i zmieścisz w nim wiele pamiątek z wyjazdu.

Torba gotowa i co teraz?

Torba gotowa? To teraz zastanów się co potrzebujesz do niej spakować. Najlepiej połóż wszystkie niezbędne przedmioty w jednym miejscu i obejrzyj „stertę”. Czy na pewno wszystko jest Ci potrzebne w trakcie weekendowego wyjazdu? Przeważnie część rzeczy, które zabieramy ze sobą nie są nam w ogóle potrzebne. Po wyeliminowaniu niepotrzebnych szpargałów sprawdź czy niezbędniki mieszczą się do torby podróżnej lub walizki. Jeśli nie, to możesz spakować resztę do bagażu podręcznego, np. stylowej i pojemnej torebki typu shopperbag. Pamiętaj, że w trakcie podróży nie są Ci potrzebne duże opakowania kosmetyków – wystarczy, że przelejesz je do mniejszych pojemników i w ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca.

You may also like