Skuteczne metody pakowania, czyli jak pomieścić rzeczy w małej walizce?

Niezależnie od tego czy czeka nas tygodniowy wyjazd za granicę, czy weekendowy wypad, większość osób nie chce zabierać ze sobą zbyt wiele bagażu. Co więcej, gdy uda się nam upolować bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie, zwykle jest w nią wliczony wyłącznie bagaż podręczny. W takiej sytuacji przydają się m.in. walizki kabinowe, umożliwiające wygodny transport wszystkich elementów, które znalazły się w jej środku. Ograniczona pojemność sprawia, że chcąc zabrać ze sobą dodatkowe przedmioty, warto zaznajomić się z kilkoma przydatnymi trikami, dzięki którym zmieścimy wszystko lub większość tego, co planowaliśmy zabrać.

Przygotowanie do pakowania

Zanim zaczniemy wkładać rzeczy do środka, warto dokładnie przemyśleć co konkretnie chcemy ze sobą zabrać. W tym celu najlepiej sporządzić listę, a następnie ją przeanalizować. Być może okaże się, że nie potrzebujemy aż tylu koszulek, a trzy pary spodni na tygodniowy wyjazd również są lekką przesadą. Przygotowywanie listy warto rozpocząć na kilka dni przed podróżą, gdyż z biegiem czasu będą przychodzić nam do głowy kolejne rzeczy. Jedna kwestia jest pewna – walizki kabinowe mają ograniczoną pojemność i nawet najlepsze metody pakowania tego nie zmienią.

Jakie triki warto zastosować?

Każda osoba, która często podróżuje ma swoje techniki pakowania. Istnieje jednak kilka pewnych sposobów, które zawsze się sprawdzają. O czym warto wspomnieć?

  • Rolowanie ubrań – jest to zdecydowanie jedna z najlepszych metod na zaoszczędzenie miejsca w walizce. Co więcej, rolowanie nie powoduje gniecenia się materiału jak mogłoby się wydawać. Wykorzystując tę metodę, nawet najmniejsze walizki kabinowe pomieszczą sporo rzeczy.
  • Sposób układania – dysponując ograniczonym miejscem, zależy nam na tym aby wykorzystać je jak najlepiej. W tym celu najlepiej sprawdzi się układanie od największego do najmniejszego. Na dół walizki kabinowej idą zatem najgrubsze swetry oraz spodnie. Na wierzch koszulki, spodenki itp. Wolne zagłębienia wypełniamy skarpetkami i innymi mniejszymi rzeczami. Dzięki temu, podczas wypakowywania będziemy bardziej świadomi gdzie znajdują się poszczególne elementy bagażu.
  • Maksymalne wykorzystywanie przedmiotów – walizki kabinowe pomieszczą znacznie więcej jeśli dodatkowo spakujemy poszczególne rzeczy w innych elementach bagażu. Doskonałym przykładem są buty, do środka których można włożyć skarpetki. To również dobry sposób na bezpieczne przechowywanie kart oraz dodatkowej gotówki. Wartościowe przedmioty można umieścić np. w etui na okulary.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas pakowania?

Wyjazd to dobry moment, aby w końcu wykorzystać próbki kosmetyków, żeli pod prysznic i szamponów, które zalegają na łazienkowych półkach. Mini opakowania to zdecydowanie najlepsze wyjście jeśli dysponujemy mocno ograniczoną przestrzenią do pakowania. Gdy nie mamy żadnych próbek, kosmetyki warto przelać do małych buteleczek (w przypadku samolotów i bagażu podręcznego pamiętamy o maksymalnej pojemności, która wynosi 100 ml) i zapakować je do przezroczystej kosmetyczki. Jak widać skuteczne pakowanie wcale nie jest trudne. Wystarczy zastosować się do powyższych zasad, a z pewnością w krótkim czasie dojdziemy do perfekcji.

You may also like