Jak dopasować rozmiar walizki do charakteru wyjazdu?

Kilkudniowa delegacja, tygodniowy wyjazd solo lub rodzinny urlop za granicą – każda z tych okazji wymaga odpowiedniego spakowania rzeczy. Jednym z najwygodniejszych sposobów transportowania bagażu jest walizka na kółkach. W ten sposób jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z większym ciężarem i szybko przejść z jednego końca lotniska czy dworca na drugi. Choć plecaki również mają spore grono zwolenników, lepiej sprawdzają się w nieco innych warunkach, przede wszystkim wtedy, gdy poruszamy się po trudnym terenie. W zależności od charakteru wyjazdu, warto mieć na wyposażeniu kilka różnych wielkościowo walizek. Jak dopasować ich rozmiar?

Kiedy przydaje się mała walizka?

Kabinówki to wyjątkowo zgrabne walizki, które dodatkowo wyróżniają się lekkością. To jednocześnie jedna z najpopularniejszych form przewożenia bagażu podręcznego w samolotach. Świetnie sprawdzają się w podróży, z uwagi na niewielkie rozmiary. To zdecydowanie najlepsza opcja na wszelkiego rodzaju wyjazdy służbowe trwające kilka dni. Odpowiednio dobrana walizka na kółkach może także stać się gadżetem, który świetnie podkreśli nasz biznesowy look i doda nam prestiżu. W tym przypadku warto postawić zwłaszcza na ciemne modele z mocnego tworzywa. Kiedy jeszcze przydaje się kabinówka?

  • Niewielka walizka jest polecana wszystkim osobom, które podróżują budżetowo i nie chcą płacić za bagaż rejestrowany, którego cena nierzadko przekracza cenę biletu kupionego na promocji.
  • To również dobra opcja na kilkudniowe wyjazdy z przyjaciółmi, weekend w SPA czy wycieczkę szkolną do kilku dni.
  • Podróżując z dzieckiem, mała walizka na kółkach może zostać przeznaczona na spakowanie jego rzeczy. Maluch z pewnością ucieszy się z posiadania własnego bagażu, za który jest odpowiedzialny.

Średnia walizka podczas podróży

Podróż trwająca maksymalnie 4 dni zwykle nie wymaga zabierania bagażu, który nie pomieściłby się w kabinówce. Sytuacja zmienia się jednak w momencie gdy wyjazd trwa około tygodnia, czyli wybieramy się na klasyczny urlop. W tym przypadku warto zdecydować się na średnią walizkę o pojemności 50 – 70 l, która jest traktowana jako bagaż rejestrowany jeśli podróżujemy samolotem. Warto zaznaczyć, iż jeśli do jednej walizki mają spakować się dwie osoby na tygodniowy wypad, średni model może okazać się niewystarczający.

Duża walizka na długi urlop

Wyjazdy trwające kilkanaście dni zwykle wymagają zaopatrzenia się w największą walizkę. W tej kategorii mieszczą się modele o pojemności między 90 a 130 l. Z uwagi na spore rozmiary i najczęściej większą wagę, warto sięgnąć np. po specjalne wózki na lotniskach i wybierać takie metody transportu, które ograniczają konieczność podnoszenia bagażu. Co więcej, duża walizka na kółkach z pewnością pomieści rzeczy dwóch osób wybierających się na tygodniowy wyjazd.

You may also like