City break, czyli kiedy przydaje się torba weekendowa?

Mniej lub bardziej spontaniczne weekendowe wyjazdy do zagranicznych stolic lub innych dużych miast cieszą się sporą popularnością. City break to świetny sposób na odreagowanie po ciężkim tygodniu pracy oraz odskocznia od codziennej rutyny. Dwudniowe wypady nie narażają nas na zbyt wysokie koszty, dlatego można pozwolić sobie na regularne podróżowanie w ten sposób.Doskonałym kompanem podczas tego typu wyjazdów będzie torba weekendowa. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dodatek, w którym pomieścimy ograniczoną liczbę rzeczy – ubrania na około 2 dni, najważniejsze kosmetyki oraz bieliznę. Co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Czym powinna wyróżniać się dobra torba na weekendowe wypady?

Tego typu torby doskonale sprawdzają się podczas podróżowania wszelkimi środkami transportu, począwszy od autobusów, poprzez pociągi, aż po samoloty. W ostatnim przypadku, przy odpowiednich rozmiarach, kwalifikują się jako bagaż podręczny, za który najczęściej nie trzeba dodatkowo płacić. Oznacza to, że ponosimy koszty wyłącznie biletów lotniczych, te zaś bardzo często można upolować w bardzo atrakcyjnej cenie, co staje się głównym powodem dla którego decydujemy się wyjazd. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania gadżetu?

  • Torba weekendowa powinna być pojemna i wyposażona w liczne kieszenie, w których będziemy mogli bezpiecznie przechowywać cenniejsze drobiazgi. Upewnijmy się czy pomieścimy w niej wszystko co chcemy ze sobą zabrać.
  • Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania. Jeśli zależy nam na naprawdę solidnym dodatku, warto zainwestować w model ze skóry naturalnej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że bez trudu wytrzyma wszystkie wojaże, a ponadto będzie świetnie się prezentować.
  • Najlepiej zdecydować się na torbę na zamek. Taka forma zamknięcia jest nie tylko wygodna, ale też najbardziej bezpieczna.

Jak dopasować rozmiar torby?

Zastanawiając się nad rozmiarem torby powinniśmy najpierw przemyśleć w jaki sposób zamierzamy najczęściej podróżować. Jeśli będzie to samolot, torba weekendowa musi być dopasowana wielkościowo do obostrzeń linii lotniczych. Warto zapoznać się z wytycznymi zwłaszcza tanich linii, jeśli takowymi podróżujemy, gdyż są one zwykle najbardziej rygorystyczne, w związku z czym obowiązują najmniejsze rozmiary. Jeśli częściej podróżujemy autobusem, pociągiem lub samochodem, nie musimy się ściśle dostosowywać i tu panuje już pewna dowolność.

Detale, które mają znaczenie

O wysokiej jakości wykonania była już mowa, jednak co oznacza ona w praktyce? Przede wszystkim solidność – zwłaszcza uchwytów. To właśnie one najszybciej odczują efekty eksploatacji. Co za tym idzie, jeśli nie są odpowiednio mocne, w krótkim czasie mogą się zerwać. Oprócz samych uchwytów, dobrze aby torba weekendowa była wyposażona w pasek, który możemy zawiesić na ramieniu. Dzięki temu jej transportowanie będzie dużo bardziej wygodne. Z pewnością docenimy także obecność miękkiej nakładki w miejscu gdzie pasek styka się z ramieniem. Ostatecznie warto zwrócić uwagę na sam wygląd torby. Jeśli chcemy zainwestować w model, który ma posłużyć nam przynajmniej przez kilka lat, dobrze wybrać egzemplarz w minimalistycznym wydaniu i o ponadczasowym designie.

You may also like