Skórzana torba podróżna – czy warto w nią zainwestować?

Zacinający się zamek, widoczne otarcia czy naderwana rączka w Twojej torbie podróżnej oznaczają jedno: konieczność wymiany jej na nowszy model! Osoby ceniące niezawodne rozwiązania często rezygnują ze standardowych toreb z grubych tkanin na rzecz modeli ze skóry naturalnej. Jakimi zaletami wyróżnia się galanteria skórzana? Sprawdź!

Ponadczasowy materiał

Skórzana torba podróżna jest uniwersalnym produktem, który nie traci swojej atrakcyjności pomimo zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów. Szlachetny, ponadczasowy surowiec idealnie nadaje się do produkcji wyrobów szczególnie narażonych na zniszczenia – torebek, butów, toreb podróżnych. Naturalna skóra za nic ma sobie duże obciążenia i ekstremalne warunki. Materiał naturalnego pochodzenia jest znacznie bardziej elastyczny niż jej syntetyczna wersja, dlatego nie powstają w niej pęknięcia. Niełatwo jest ją również zarysować, a jeszcze trudniej – przetrzeć. Skórzana torba z biegiem lat nie będzie tracić swojego kształtu. Z czasem jej kolor może nieco się zmienić. Charakterystyczna dla skórzanych wyrobów „patyna” nie odbiera im uroku. Wręcz przeciwnie – dodaje im szlachetności.

Zakup na lata

Faktem jest, że skórzane torby podróżne są droższe niż ich odpowiedniki ze sztucznych materiałów. Warto mieć jednak świadomość, że w parze ze stosunkowo wysoką ceną idzie w tym przypadku jakość. Skórzane torby, aktówki czy walizki cechują się wysoką wytrzymałością zapewniającą im nieprzeciętnie długą żywotność.

Wzbogacając swoją garderobę o galanterię skórzaną, należy pamiętać, aby poświęcać jej odrobinę uwagi. Na kondycję skóry negatywnie wpływa wilgoć, dlatego regularnie impregnuj ją specjalistycznymi środkami. Wysokiej jakości preparaty nie tylko stworzą na skórze hydrofobową powłokę, ale również zwiększą elastyczność materiału. Niezabezpieczona powierzchnia po zmoczeniu powinna zostać wytarta do sucha, a następnie pozostawiona do wyschnięcia. Skórzaną torbę najlepiej przechowywać w bawełnianym pokrowcu.

Podróże z klasą

Mówiąc o walorach skórzanych toreb podróżnych, nie sposób nie wspomnieć o ich efektownym wyglądzie. Wykonana z lakierowanej, czarnej albo bordowej skóry torba z pewnością spełni oczekiwania wszystkich osób, które chcą prezentować się elegancko w każdych okolicznościach. Co więcej, kupiona kilka czy nawet kilkanaście lat temu galanteria skórzana w klasycznym fasonie będzie dalej pasować do aktualnych trendów – klasyka i elegancja nigdy nie wychodzą z mody!

You may also like