Niewielka torba podróżna – jaką wybrać?

Przygotowania do wyjazdów wakacyjnych pochłaniają wiele energii. Pakowanie ubrań, kosmetyków i rzeczy osobistych staje się jeszcze bardziej uciążliwe, jeśli mamy do dyspozycji niepraktyczną torbę. Przed wyjazdem na urlop warto zrobić mały przegląd swoich akcesoriów. Ciężkie, niepraktyczne lub niewymiarowe torby lepiej zostawić w domu. Czym powinna charakteryzować się mała torba podróżna? Sprawdź nasze rady!

Mała torba na wielkie podróże

Kiedy wylatujemy na wycieczkę na drugi koniec kontynentu, mała torba podróżna często staje się dodatkiem do głównej walizki, którą oddajemy do luku bagażowego. Aby mała torba podróżna była maksymalnie praktyczna i wielozadaniowa, wybierz model spełniający wymogi stawiane bagażom podręcznym w samolotach. Tego typu torby mają zazwyczaj pojemność około 30-40 litrów. W niewielką „kabinówkę” albo wykonaną z mocnej tkaniny torby bez problemu zmieścisz przedmioty, które okażą się przydatne w podróży, a nawet pełny bagaż na krótką wyprawę.

Wytrzymałość przede wszystkim

Mała torba podróżna powinna być wytrzymała, wodoodporna, lekka i odporna na duże obciążenia. Zanim kupisz wstępnie wybrany model, dokładnie sprawdź jakość zamków, przeszyć, mocowań paska i rączki. Wybierz model z regulowanym, szerokim paskiem, który nie będzie wpijał się przy noszeniu. W sklepach znajdziesz dwa główne typy małych toreb podróżnych: modele przewieszane przez ramię albo walizki. Jeśli szukasz uniwersalnego produktu, który będzie Ci towarzyszył nie tylko podczas weekendowych wypadów za miasto, ale również na treningach, warto postawić na skórzaną albo wykonaną z mocnej tkaniny torbę. Tego typu modele są poręczne, a dzięki plastycznej strukturze łatwo wcisnąć je nawet na niewielką półkę w pociągu czy autokarze. Z kolei osobom szukającym torby funkcjonalnej przede wszystkim w samolocie polecamy niewielkie, lekkie „kabinówki” z ABS-u. Pamiętaj o tym, że jasne, w szczególności białe torby będą wymagały czyszczenia niemal po każdym użyciu, dlatego warto postawić na modele w ciemniejszych tonacjach.

Torba typu pilot

Celem Twoich podróży są zazwyczaj odległe destynacje, więc najczęściej wybieranym środkiem transportu jest samolot? W takim razie postaw na wygodę i zrezygnuj z noszonej w dłoni torby na rzecz niewielkiej walizki. Znacznie lepiej niż modele osadzone na dwóch kółkach sprawdzają się walizki typu pilot. Pełna po brzegi, mała torba podróżna wyposażona w cztery skrętne kółka nie będzie przysparzała żadnych trudności podczas przeprawy z lotniska do hotelu.

Wyróżnij się!

Jak podróżować to z klasą! Podczas wybierania torby nie bez znaczenia jest jej estetyka. Osoby preferujące formalny styl z pewnością będą zachwycone skórzanymi, eleganckimi torbami. Uwagę zwolenników bardziej awangardowych dodatków z pewnością przykują modne torby w oryginalne wzory czy wykonane z materiałów w intensywnych kolorach. Charakterystyczne torby okazują się być bardzo praktyczne – walizka z nietypowym logo albo nietuzinkowymi przeszyciami wyróżnia się na tle innych bagaży, przez co nie sposób pomylić jej z torbą innego podróżnego.

You may also like