Weselne łamigłówki – jaka torebka do sukienki?!

I jak co roku, zbliżamy się do sezonu ślubnego – czas radości ze szczęścia naszych najbliższych, ale także… bólu głowy związanego z brakiem odpowiedniej kreacji i dodatków! Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym łatwo i szybko dobierzesz torebkę do wybranej kreacji!

Torebka do sukienki – sakiewka z podstawowym wyposażeniem weselnym

Torebka na wesele nie powinna być zbyt duża. Rozmiar mini, taki jaki mają torebki koktajlowe i wieczorowe, będzie w sam raz na twoje niezbędniki – portfel, telefon, bazowe kosmetyki, np. puder i szminka. Unikaj wypychania torebki – zbyt duży portfel zastąp mniejszym lub zrezygnuj z niego i zabierz ze sobą tylko dowód oraz inne niezbędne karty. Nie ma również potrzeby noszenia dodatkowych środków higienicznych (nie mówimy tu jednak o jednej chusteczce, służącej do wycierania łez wzruszenia – ta z pewnością przyda się podczas ceremonii zaślubin!), czy też rajstop – większość tego typu akcesoriów znajdziemy w damskiej łazience na sali weselnej.

Na ramię czy do ręki – rodzaje torebek

Podczas ceremonii zaślubin, niezależnie od tego czy będzie odbywać się w kościele czy też w urzędzie, torebkę będziesz mieć cały czas pod ręką. Zastanów się – wolałabyś trzymać ją w ręce, czy preferujesz jednak noszenie torebek na ramieniu?

Kopertówki to torebki przeznaczone głównie do trzymania w dłoni. Niektóre modele można z pewnością zaliczyć jako rodzaj biżuterii – dodają szyku i elegancji ich właścicielce. Kopertówka sprawdzi się doskonale jako torebka do sukienki z falbanami – podczas witania się z innymi gośćmi i składania życzeń, łatwo o zahaczenie ozdobami i łańcuszkami, co mogłoby prowadzić do niepotrzebnej usterki w stylizacji.

Torebka na ozdobnym łańcuszku doskonale dopasuje się za to do sukienki o prostszym kroju i z mniejszą ilością zdobień. Łańcuszek – czy to na ramieniu, czy też przerzucony przez klatkę piersiową, dodatkowo ozdobi skromną stylizację. Ten rodzaj będzie idealny dla energicznych kobiet. Doświadczenie mówi nam również, że taką torebkę dobiorą do sukienki również mamy przedszkolaków. W ich przypadku wolne ręce przydadzą się do pilnowania swoich latorośli, które zbyt szybko zauważyły weselny tort…

Jaki kolor powinna mieć torebka na wesele?

Odpowiedzi na powyższe pytanie może być wiele. Zacznijmy zatem od trzymania się zasad narzuconych przez młodą parę. Jeśli jesteśmy zobowiązani do trzymania się określonego dress code’u, powinniśmy uszanować wolę nowożeńców. W przypadku braku dodatkowych wytycznych, dobierzmy kolor dodatków do kolorystyki sukienki oraz obuwia.

Klasycznym rozwiązaniem jest czarna torebka. Do sukienki na wesele pasuje idealnie, jednak jest trochę zachowawcza. Przyjęcia weselne zazwyczaj odbywają się wiosną i latem, warto więc dodać do swojej stylizacji lekkości i postawić na bardziej radosne kolory – żółcie, róże, błękity. Oczywiście, miej na uwadze to, w czym się czujesz komfortowo – nie każda z nas lubi pastelowe odcienie, nie każdej z nas jest w nich dobrze.

You may also like