Walizka czy torba podróżna – co wybrać?

Sezon urlopowy w pełni, wielu z nas wybiera się na wakacyjny wyjazd. Nim będzie można nacieszyć się urlopowym relaksem i mocą wrażeń, trzeba przygotować najpotrzebniejsze rzeczy do wyjazdu, a następnie spakować się. Co wybrać do pakowania, walizkę czy torbę podróżną? Podpowiadamy!

Wygodna walizka do samolotu

Nim podejmiesz decyzję, niezbędna będzie wiedza jaki środek transportu wybierasz. Do samolotu najwygodniejsza będzie stabilna walizka na kółkach, która pozwoli uchronić rzeczy przed zniszczeniem. Dodatkowo pamiętaj, że często bez wykupienia dodatkowego bagażu przysługuje Ci walizka kabinowa, którą możesz mieć przy sobie w trakcie podróży. To pozwoli przewieźć również całkiem sporo niezbędnych szpargałów i dodatkowo mieć je przy sobie. Warto przed podróżą sprawdzić zasady danej linii lotniczej co do rozmiarów bagażu – mogą się one różnić w zależności od przewoźnika.

Wygodna podróż autem lub pociągiem z torbą podróżną

Jeśli wybierasz się w podróż autem lub pociągiem, wówczas masz większą elastyczność w zakresie bagażu. Tutaj ograniczają Cię tylko wymiary bagażnika w przypadku podróży samochodem oraz wygoda i mobilność w trakcie jazdy pociągiem. Przy takich wycieczkach i wyjazdach sprawdzi się torba podróżna w różnych rozmiarach i wariantach. Możesz wybrać uniwersalną torbę podróżną, którą po prostu zarzucisz na ramię lub też torbę podróżną na kółkach, dzięki której nie musisz jej cały czas nosić.

You may also like