Kiedy w kieszeniach skończy się miejsce…

Pojemność damskiej torebki tłumaczy się zazwyczaj przysłowiowym „brakiem dna”. Osoby o lekkim zacięciu naukowym mogą się posunąć do komentarza sugerującego, że wnętrze torebki jest wejściem do innego, bardziej pojemnego wymiaru. Czy pakowność męskich kieszeni jest podobna?

Kieszeń w spodniach – nowy wymiar pojemności

Z kobiecego punktu widzenia zawartość męskich kieszeni wyglądają podobnie jak zawartość torebki – portfel, telefon, chusteczki, klucze… tam również mieści się prawie wszystko! Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Nie mamy tu jednak na myśli sytuacji formalnych, w których mężczyzna zobowiązany jest nosić plecak lub teczkę z laptopem i dokumentami, a te bardziej codzienne.

W szkole wielu naszych kolegów wyznawało zasadę „jeden zeszyt do wszystkiego, a książki się pożyczy”. Wierność tej regule była zazwyczaj dotrzymywana do końca pierwszego semestru i skutkowała kolekcją jedynek. Drugi semestr zaczynali już z plecakiem lub chociażby saszetką męską, w której zmieści się więcej niż jeden notes i długopis. Saszetki męskie, skórzane cieszyły się uznaniem również podczas wycieczek szkolnych – umieszczone na biodrze, nie ograniczały ruchów, a pozwalały na zabranie ze sobą większej ilości gadżetów.

Panowie, którzy już ukończyli szkołę, równie często wybierają takie rozwiązanie. Saszetki męskie, skórzane, zakładane na pasek nie przeszkadzają w codziennej gonitwie i ułatwiają przenoszenie najpotrzebniejszych rzeczy. W przeciwieństwie do plecaka, nie ma tu konieczności zdejmowania ich w komunikacji miejskiej, są też bardziej stylowe niż sportowy „ruksak”. Umieszczona na pasku saszetka nie przeszkadza również podczas siedzenia za kierownicą samochodu. Modele skórzane doskonale uzupełniają męską stylizację i dodatkowo ratują kieszenie od mało estetycznego przeładowania, skutkującego ich nadmiernym rozciągnięciem i przetarciami.

Saszetki męskie – czy to dobry pomysł na prezent?

Twój znajomy lub członek rodziny narzeka na konieczność noszenia zbyt dużej ilości rzeczy w kieszeniach, jednak odmawia korzystania z plecaka lub większej torby? Zaproponuj mu inne rozwiązanie – saszetkę na pasek. Ten rodzaj sakiewki ma kilka zalet: – pozwala na swobodne przenoszenie niezbędnego dobytku, – jest bardziej pojemny niż kieszeń, choćby ta największa, – alternatywne formy zapięcia umożliwiają wybór jednego spośród kilku sposobów noszenia. Panowie podążają za modą w mniejszym stopniu niż Panie, warto więc zaznaczyć, że saszetki męskie jako dodatek nie są żadną modową nowinką – od wieków w tej lub innej formie towarzyszyły wojownikom czy też kupcom.

Jak nosić sakiewki męskie?

Skórzane modele doskonale pasują do casualowych stylizacji . Wysokiej jakości skóra nie wyciera się tak szybko jak cieńsze materiały, nie widać na niej również zabrudzeń. Saszetkę można umieścić na pasku włożonym w spodnie – wystarczy wsunąć go w szlufki umieszczone z tyłu torby. Skórzane modele, które znajdziecie na wirtualnych półkach naszego sklepu z pewnością przypadną do gustu większości z panów i każdy znajdzie model dopasowany do jego potrzeb.

You may also like