Botki typu biker: zadaj szyku zimą

Nie musisz trzymać Harleya w garażu, żeby nosić motocyklowe buty. Ciężkie botki z wyrazistym bieżnikiem, klamrami i dżetami królują na wybiegach od co najmniej kilku sezonów, często zestawiane z delikatnymi, zwiewnymi tkaninami, jak satyna czy szyfon. Do tego są bardzo wygodne i sprawdzają się świetnie kapryśną jesienią i zimą.

Zaczynamy od klasyki, czyli czarnych bikerów z matowej skóry z pojedynczą klamrą i charakterystyczną cholewą wykończoną suwakiem. Taki model botków sprawdzi się świetnie w zostawieniach w stylu total look, optycznie wydłużając nogi w parze z rurkami lub rajstopami w tym samym kolorze.

Na drugim biegunie znalazły się bikery efektownie ozdobione rzędem  pasków zdobionych nitami i srebrnymi klamrami.  Buty zostały wykonane z błyszczącej skory ekologicznej, a zakładanie ułatwia boczny suwak. Buty zdecydowanie przyciągają uwagę i będą wyróżnikiem rockowej stylizacji.

Botki typu biker mogą również nawiązywać do stylistyki boho. W tym modelu poza klamrą i nitami pojawiły się przytwierdzone z tyłu frędzle. Subtelnym odejściem od typowo rockowego klimatu jest również użycie nitów w dwóch kolorach – srebra i starego złota. Takie buty będą świetnym dodatkiem do zwiewnych sukienek w stylu boho noszonych w parze ze swetrem z wyrazistym splotem i skórzanym paskiem.

Na koniec proponujemy bikery, które od klasyków tego stylu odróżnia tylko kolor. Szare, przecierane botki mają matowe wykończenie, wysoką cholewkę i kilka zdobiących je pasków zakończonych klamrami. Rockowa stylistyka jest więc zachowana, ale jasny kolor złagodził ogólne wrażenie.

You may also like