Jaka torebka do szkoły?

Na początkowym etapie edukacji plecak jest oczywistym wyposażeniem każdego ucznia. Jednak w okolicach szkoły średniej, większość dziewcząt decyduje się wymienić go na coś bardziej kobiecego, a mianowicie na torebkę do szkoły. Jej wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ ma ona służyć każdego dnia i mieścić w sobie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, czyli przede wszystkim podręczniki i zeszyty. Czym się zatem kierować przy wyborze torebki do szkoły, żeby była praktyczna, wygodna i żeby być z niej zadowolonym? 

Wkraczając w wiek nastoletni, dziewczynki coraz większą wagę zaczynają przykładać do tego w co się ubierają i jakimi akcesoriami się otaczają. Wszystko co „dziecinne” ląduje na dnie szafy, a prym wiodą bardziej „dorosłe” odpowiedniki. Doskonałym tego przykładem jest zamienienie plecaka na torebkę – kobiecy atrybut, którym dziewczęta chcą dodać sobie powagi. Stojąc przed decyzją zakupu pierwszej torebki do szkoły na pewno nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej wyglądem. Konieczne jest bowiem zwrócenie uwagi na kilka innych aspektów, takich jak rozmiar torebki, ilość posiadanych przegródek czy materiał, z jakiego została wykonana. 

Torebka mieszcząca format A4

Uczniowie już od pierwszej klasy szkoły podstawowej mają do dźwigania solidne ciężary, na które przede wszystkim składają się podręczniki i zeszyty. Nie inaczej jest w szkole średniej. Stąd też torebka do szkoły musi być solidnie wykonana i mieć takie gabaryty, które pomieszczą wszystko to, co jest niezbędne, a zatem nie tylko książki, ale też piórnik, strój na zajęcia wychowania fizycznego czy śniadanie. Tym samym idealnie sprawdzi się torebka typu shopper bag, która pod względem pojemności nie ma sobie równych. Szukając bardziej eleganckich rozwiązań, możemy znaleźć kuferek oraz listonoszkę, które zmieszczą format A4, ale z pewnością nie uda się do nich włożyć tylu rzeczy, co do shopper bag. 

Ilość przegródek we wnętrzu torebki

Znalezienie legitymacji szkolnej, kosmetyczki czy piórnika może być niełatwym zadaniem, jeżeli torebka będzie posiadała tylko jedną komorę – bez żadnych przegródek. Dlatego żeby móc zadbać o porządek we wnętrzu torebki, który przyczyni się do komfortu jej użytkowania, należy wybrać taki model, który będzie miał kilka przegródek oraz kieszonek. Przykładem torebki shopperki świetnie sprawdzającej się jako alternatywa dla plecaka jest model Roberto Ricci. Ciekawy, jasnofioletowy kolor oraz modne paski idealnie wpisują się w młodzieżowy look – do tego torebka posiada trzy kieszonki na zamek błyskawiczny oraz dwie zwykłe kieszenie bez zapięcia. W takiej torebce utrzymanie porządku, to przysłowiowa bułka z masłem. 

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo zawartości 

W sprzedaży możemy dostać torebki, które nie posiadają żadnego zapięcia. Zdecydowanie nie jest to polecana opcja dla uczniów, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo jest coś zgubić lub paść ofiarą kradzieży. Szczególnie podczas korzystania z komunikacji miejskiej. A przecież zawartość torebki nie stanowią same książki i akcesoria szkolne, ale też portfel, niekiedy tablet czy inne kosztowności. Dlatego najlepszym wyborem są takie modele, które mają zapięcie na zamek błyskawiczny. W trosce o komfort noszenia warto zwrócić też uwagę na to, żeby wybrana torebka miała możliwość regulacji paska. Dzięki temu będziemy mogli tak go wyregulować, żeby torebka nie była ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko. Bo tylko wtedy korzystanie z niej będzie w pełni wygodne. 

Porządny materiał i solidne wykonanie 

Nie ma co ukrywać, że torebka szkolna wystawiona jest na ciężkie próby. Poza tym, że codziennie jest używana i przepakowywana, to często zostaje rzucona w kąt szkolnego korytarza lub ląduje na podłodze, tuż obok ławki. A to oznacza, że jej jakość musi być wyjątkowo solidna. Tym samym warto zdecydować się na nieco droższy model, ale z gwarancją, że będzie służył nam naprawdę długo. Materiałem, który w kategorii wytrwałości znajduje się na pierwszym miejscu jest naturalna skóra. Jego dodatkową zaletą jest elegancja, która dodaje szyku każdym stylizacjom. Ponadto taka torebka musi mieć mocne szwy, które wytrzymają kilkukilogramowe obciążenie, jakie uczniowie muszą dźwigać na swoich ramionach i nie zaczną się po kilku tygodniach rozchodzić. Sięgając po torebkę skórzaną, powinniśmy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, dzięki czemu na dłużej zachowa ona swój perfekcyjny wygląd i nie będzie pękać. W tym celu najlepiej wykorzystać specjalne preparaty dedykowane do wyrobów ze skóry naturalnej. 

Modele torebek najlepszych do szkoły 

Wspomniano już o shopper bags, które idealnie nadają się do szkoły, ponieważ są duże i pojemne, a na dodatek modne. Różnorodność tego typu torebek jest ogromna – możemy znaleźć je praktycznie w każdym kolorze, gładkie, jak i we wzory. Shopper bags to torebki uniwersalne, ponieważ mogą być łączone ze stylizacjami sportowymi, casualowymi, a nawet tymi z nutą elegancji. Od jakiegoś czasu bardzo modne są też torebki worki, które również są pojemne, a przy tym nie można odmówić im dziewczęcego charakteru. Jednym słowem są niemalże stworzone dla nastolatek, które pragną zamienić plecak na torebkę. Choć warto wspomnieć o tym, że plecak nie musi oznaczać wersji sportowej czy typowo szkolnej. Są też modele wykonane ze skóry, ultrakobiece, a przy tym wygodne, bo przy większym obciążeniu można je nosić jak typowy plecak, a przy mniejszym jak torebkę – na jedno ramię. Ostatnią naszą propozycją do szkoły są kuferki – pojemne, nowoczesne i stylowe. Część z nich posiada nóżki, co w warunkach szkolnych jest bardzo praktyczne, ponieważ materiał nie niszczy się przy zetknięcie z podłogą.

Zakup efektownej torebki do szkoły, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania jej posiadaczki nie powinien być wyzwaniem. Szeroki wybór różnych modeli w bogatej kolorystyce sprawia, że każda nastolatka znajdzie coś idealnego dla siebie. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby poza wyglądem kierować się praktycznością, trwałością i pojemnością torebki, mającej zastąpić dotychczasowy plecak. 

You may also like