Jaka torebka do brązowych butów?

Brąz w różnych odcieniach to ponadczasowy klasyk, który zawsze się obroni, będzie modny i odpowiedni na każdą okazję. Pojawia się tylko dylemat, który nurtuje wiele pań, a mianowicie jaka torebka będzie pasowała do brązowych butów? Stara szkoła mówiła o tym, że torebka bezwzględnie musi być w takim samym kolorze, co obuwie. Obecnie jednak te ograniczenia nie obowiązują i możemy łączyć brąz z paletą barw – zarówno stonowaną, jak i bardziej odważną. 

Torebka odgrywa bardzo ważną rolę w kobiecej stylizacji, ponieważ stanowi jej dopełnienie i podkreślenie charakteru stroju. Nie tylko ma za zadanie pomieścić różne niezbędne rzeczy, jak dokumenty, portfel, klucze czy kosmetyczkę, ale ma też być swoistą ozdobą. Na szczęście asortyment torebek jest tak ogromny, że nie musimy wybrać pomiędzy stroną praktyczną a wizualną, bowiem nowoczesne torebki są połączeniem jednego i drugiego. Zapewniając komfort użytkowania i modny look. 

Wierność starym zasadom, czyli kolorystyczna jedność 

Gdyby spytać naszych rodziców czy dziadków, jakiego koloru torebkę wypadałoby założyć do brązowych butów, odpowiedź w zdecydowanej większości przypadków brzmiałaby, że również powinna być brązowa. Przez lata uważano bowiem, że przestrzeganie spójności tych dwóch elementów stylizacji jest obowiązkiem każdej kobiety, która chce wyglądać modnie i elegancko. I choć obecnie łączenie różnych kolorów jest jak najbardziej mile widziane, to nie ma nic złego w tym, żeby postawić na brąz. Niewątpliwe jest to bezpieczne i klasyczne rozwiązanie. Przy czym torebka i buty nie muszą być w tym samym odcieniu. Możemy się pobawić paletą barw i do ciemnobrązowych butów, dobrać jasnobrązową torebkę. Warto też dodać, że taka jedność kolorystyczna jest dobrym pomysłem, jeśli stylizacja jest wyrazista, z dużą ilością wzorów, bo wówczas kontrastowe zestawienie torebki i butów mogłoby sprawić, że byłoby już tego wszystkiego za dużo. A tak torebka i buty nie będą się rzucały mocno w oczy i będą stanowiły delikatny dodatek, podkreślający oryginalny outfit.

Połączenie na zasadzie kontrastów 

Przeciwieństwem do spójności jest kontrast. Może dla niektórych będzie to odkryciem i zaskoczeniem, ale brązowe buty z powodzeniem można łączyć z torebkami w żywych, intensywnych kolorach. Turkusowa listonoszka, żółty kuferek czy czerwona shopper bag to odważne propozycje, ale wpisujące się w obecne trendy modowe i wyglądające naprawdę zjawiskowo. Za sprawą takiego mocnego koloru nie tylko zostaną ożywione stylizacje, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym są szare i ponure, ale też nasze samopoczucie będzie bardziej pogodne. Bo kolory mają niezwykłą moc i nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to potrafią one oddziaływać na nasz nastrój. Wniosek jest taki, że nie powinniśmy bać się przełamywania schematów. I do brązowych butów możemy dobrać taki kolor torebki, na jaki tylko mamy ochotę. 

Spójność materiałów, z jakich wykonane są buty i torebka

Zarówno torebki, jak i buty możemy nabyć z naturalnej skóry licowej, lakierowanej, z zamszu lub skóry ekologicznej. Jeżeli chcemy, żeby nasza stylizacja wyglądała elegancko, to warto żebyśmy zadbali o to, aby torebka i buty były z tego samego materiału, albo na taki wyglądały. Czyli brązowe buty ze skóry licowej, możemy połączyć z torebką w dowolnym kolorze, ale ważne żeby nie była z zamszu ani lakierowana. Panie, które ponad wszystko cenią sobie wygodę, doskonale będą prezentowały się w zamszowych, brązowych mokasynach, zestawionych z praktyczną, pojemną shopper bag wykonaną również z zamszu. 

Jeden mocny akcent w postaci torebki 

Połączenie ze sobą zbyt wielu mocnych elementów może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego też do brązowych butów doskonale będzie się prezentowała torebka w intensywnym kolorze, ale pamiętajmy, żeby był to jedyny mocny akcent. Klasyczne buty i nowoczesna, wyszukana torebka będą perfekcyjnie ze sobą współgrać, tworząc stylizacje fashion, której nie powstydziłaby się czołowa modelka modowa. Takie zestawienie sprawi, że to torebka wysunie się na pierwszy plan, będzie przykuwała wzrok i stanowiła kropkę nad „i”. Cała reszta, w tym buty, będzie natomiast tłem.

Czym się kierować przy wyborze torebki do brązowych butów? 

Najważniejsze w całej stylizacji jest to, żeby dobrze się w niej czuć. Podążanie za modą i wybranie odważnych opcji, w których nie czujemy się komfortowo nie jest dobrym pomysłem. A to oznacza, że torebka w kontrastowym kolorze sprawdzi się u osób z dużym temperamentem, które są odważne i lubią zwracać na siebie uwagę. Jeśli z kolei należymy do tych, którzy są spokojni i wolą stać w drugim szeregu, wówczas najprawdopodobniej wybierzemy ten sam kolor torebki i butów – bawiąc się jedynie odcieniami. Dobierając torebkę powinniśmy mieć też na uwadze okazję, na jaką chcemy po nią sięgnąć. Kontrasty i mocne kolory doskonale sprawdzą się w codziennych, casualowych stylizacjach – do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. Jednak na wieczorne wyjście warto pamiętać o klasyce. Ciemnobrązowy kuferek oraz aktówka będą doskonałym wyborem do eleganckiego stroju typu sukienka czy garsonka. Natomiast jasne odcienie brązu, a nawet beże uchodzą za bardziej casualowe i lekkie, a zatem idealne na co dzień do lekkich stylizacji. 

You may also like