Wieczorową porą postaw na klasykę

Czerń to uniwersalny kolor, który doskonale spisze się przy każdej okazji. Czarna sukienka i torebka wieczorowa nie raz ratowały każdą z nas w sytuacji kryzysowej, kiedy to ciężko wzdychając wypowiadałyśmy słynne słowa – „nie mam się w co ubrać!”.

Klasyczne torebki wizytowe i wieczorowe

Tradycyjne podejście do stroju wieczorowego często traktuje czerń jako bazowy kolor stylizacji. Czarna sukienka, tzn. „mała czarna” dobrze komponuje się z dodatkami w innych odcieniach. Nie inaczej się również w przypadku, gdy podstawą outfitu jest kolorowa sukienka i do której dobrane są czarne dodatki – buty i torebka. Najbardziej elegancką wersją jest jednak czerń z czernią. Spójna kolorystyka takiego looku pozwala na podkreślenie uzupełniającej go biżuterii – bogato zdobionych, srebrnych lub złotych elementów.

Klasyczne torebki wizytowe i wieczorowe nie mają zazwyczaj paska umożliwiającego zawieszenie ich na ramieniu. Kopertówki, bo taką nazwę nosi ten model torebek, trzyma się w dłoni. Niektóre posiadają delikatny paseczek – bransoletkę, dzięki które mamy pewność, że torebka nie wysunie się nam przypadkowo z ręki. Mimo małych rozmiarów, pomieszczą sporo kobiecych niezbędników – portfel, telefon i podstawowe kosmetyki, niezastąpione podczas poprawiania makijażu przy wieczorowych okazjach. Rozmiar, kształt i ozdoby torebki powinny być dobrane do sukienki – im bardziej ekstrawagancka kreacja, tym mniejsza i delikatniejsza powinna być torebka. Delikatniejsze kroje, pozwalają na wybór torebki bogato zdobionej – wysadzane kryształkami lub wyszyte cekinami.

Torebki wieczorowe – praktyczny dodatek czy już biżuteria?

Niektóre torebki wizytowe pozwalają na noszenie ich w dwojaki sposób – jako kopertówkę i jako torebkę na ramię. Ten drugi sposób noszenia umożliwiony jest zazwyczaj poprzez metalowy łańcuszek, który w razie potrzeby można odczepić lub schować na dnie. Jego kolor warto dopasować do biżuterii, jaką planujemy przywdziać na daną okazję. Jeśli planujemy… ozdobny łańcuszek sam w sobie może być ozdobą. Zawieszona na ramieniu torebka podkreśli odkryte ramiona i wysmukli szyję właścicielki. Tego rodzaju ozdoba doda „pazura” także tym bardziej zabudowanym i minimalistycznym stylizacjom.

Czarne torebki wieczorowe mogą być wykonane z różnego rodzaju skóry. Faktura, połysk i wykończenia również stanowią element ozdobny, który należy uwzględnić podczas budowania outfitu. Lakierowana torebka będzie z pewnością mocniejszym akcentem niż jej matowa odsłona. Podobnie jest z torebkami z biżuteryjnymi zdobieniami oraz metalowymi okuciami. Bardziej eleganckie okazje będą wymagały subtelniejszych rozwiązań. Wieczorowe, czarne torebki z cekinami i kolorowymi wstawkami (które znajdziecie w naszym sklepie) sprawdzą się natomiast w mniej zobowiązujących sytuacjach – w klubie czy podczas wieczornego spotkania z przyjaciółmi.

Niektóre torebki wieczorowe i wizytowe będą pasować również do codziennych stylizacji. Doskonale spiszą się zwłaszcza te na skórzanym pasku – zapraszamy do modowych eksperymentów z torebkami z naszego asortymentu!

You may also like