Jak wybrać idealną damską torebkę?

Torebka to nieodłączny rekwizyt każdej kobiety. Przede wszystkim pełni funkcje praktyczne. Chyba żadna z nas nie wychodzi z domu bez rozmaitych przedmiotów, od telefonu komórkowego, po kosmetyczkę. Dzięki pakownej torbie niezbędne rzeczy możemy mieć zawsze przy sobie. Trudno jednak znaleźć kobietę, dla której liczą się wyłącznie względy użytkowe. Eleganckie, skórzane plecaczki, torebki wizytowe zamszowe czy lakierowane kopertówki są także istotnymi elementami codziennej stylizacji. Odpowiednio dobrane stanowią piękne dopełnienie garderoby, a nawet podkreślają naszą urodę. Jak wybrać torbę, która idealnie łączy w sobie praktyczne i estetyczne walory?

Praktyczna torebka na podręczne drobiazgi

Torebka musi pasować do okazji. Im bardziej elegancko chcemy się prezentować, tym mniejszy model wybieramy. Niemniej, aby torebka spełniała swoją praktyczną funkcję, warto przemyśleć, jakie mamy potrzeby. Jeśli planujemy używać jej na co dzień do przenoszenia podręcznych przedmiotów, najlepiej jest zrobić ich listę lub wręcz ułożyć wszystkie przed sobą. To pozwoli nam wyobrazić sobie rozmiar torebki, liczbę potrzebnych przegródek i kieszeni. Nawet jeśli szukamy zgrabnej, wizytowej zamszowej torebki do teatru, powinnyśmy zastanowić się, czy potrzebny nam będzie wyłącznie portfel i szminka, czy także okulary. Płaska kopertówka może okazać się w takim przypadku niepraktyczna.

Solidna torebka na długie lata

Torebka to element stylizacji, który mocno przykuwa uwagę. Stanowi naszą wizytówkę i w wpływa na to, jak odbiera nas otoczenie. Powinnyśmy zatem zadbać o to, by torba prezentowała się elegancko. Taki efekt zapewnią produkty wysokiej jakości, odporne na przetarcia, działanie czynników atmosferycznych, a także starannie wykończone. Zarówno płócienne listonoszki, jak i torebki wizytowe zamszowe, mogą służyć nam przez wiele lat, nie tracąc swojej urody, jeśli wykonane zostaną z pierwszogatunkowych materiałów. Dlatego na tych nieodłącznych kobiecych rekwizytach nie warto oszczędzać.

Torebka dopasowana do garderoby

Przez długi czas obowiązywała zasada, zgodnie z którą torebka powinna być dopasowana do butów – w tym samym kolorze, najlepiej z takiego samego materiału. Dziś moda stała się bardziej liberalna i można pozwolić sobie na stylistyczne eksperymenty. Co nie oznacza, że wizytowe zamszowe torebki można nosić do trampek. Te dwa elementy garderoby mogą mieć kontrastowe barwy, a nawet być wykonane z różnych materiałów, ale muszą pasować do siebie stylem. Należy też zachować ostrożność w łączeniu akcesoriów wzorzystych czy z aplikacjami. Ozdobna torba może być wspaniałym akcentem w stylizacji, pod warunkiem, że pozostałe jej elementy, w tym buty, są stonowane.

Idealna torba a figura

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, jest nasza sylwetka. Przykładowo, niskie panie nie powinny wybierać dużych, workowatych toreb, bo to sprawia, że figura wydaje się przysadzista. Z kolei torebka na ramię na krótkim pasku optycznie wydłuża nogi. Dlatego przy doborze idealnej torby dla siebie, warto poradzić się stylistki. Niezależnie od powyższych wytycznych, trzeba także kierować się własnymi upodobaniami. Ostatecznym kryterium wyboru powinno być nasze dobre samopoczucie z taką, a nie inną torbą na ramieniu.

You may also like