Czy torebka może wyszczuplać?

…Albo odrobinę zmniejszyć zbyt obfity biust? Jak najbardziej! Oczywiście nie zastąpi zdrowej diety i codziennego ruchu ani nie zapewni efektów, jakich można się spodziewać po zabiegach medycyny estetycznej. Niepozorna, błękitna torebka w paski albo czarna kopertówka na długim łańcuszku mogą jednak uczynić cuda. A ponieważ praktycznie żadna kobieta nie wychodzi z domu bez torby, wystarczy dobrać model o odpowiednim do sylwetki fasonie, rozmiarze i kolorze. To nieodłączne akcesorium bowiem, tak samo jak ubrania, może podkreślić atuty urody, ukryć mankamenty jej lub – przeciwnie – sprawiać, że niedoskonałości będą bardziej rzucać się w oczy.

Torebki dla kobiet o obfitych kształtach

Spośród wszystkich kłopotliwych mankamentów urody największym problemem są zwykle zbędne kilogramy. Puszyste kobiety zdecydowanie nie powinny wybierać małych listonoszek, ponieważ – na zasadzie kontrastu – ich sylwetka wydawać się będzie jeszcze bardziej masywna. Pastelowa, pudrowa czy błękitna torebka także optycznie dodają kilogramów. By je ukryć, lepiej postawić na pakowne shopperki, najlepiej w ciemnych, wyrazistych kolorach, o geometrycznych kształtach, noszone na wysokości talii. Tuszę ukryją także pionowe pasy czy zwisające frędzle. Oczywiście w niektórych sytuacjach wypada pokazać się z kopertówką. Do wieczorowej kreacji panie z nadwagą mogą dobrać niewielką torebkę, za to przykuwającą uwagę bogactwem aplikacji.

Torebki dla filigranowych kobiet

Szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na rozmaite stylizacje. Ostrożność przy wyborze toreb powinny jednak zachować panie o chłopięcej figurze. Lepiej unikać w takim przypadku kanciastych form. Kobiecość z sylwetki wydobędą torebki o opływowych kształtach. Stylistyczne błędy przydarzyć się mogą także osobom niewysokim. Duża torba sprawi, że filigranowa figura wyda się jeszcze drobniejsza. Wizualnie przytłoczą ją także czarne lub granatowe dodatki. Zdecydowanie lepszym wyborem jest seledynowy kuferek albo niewielka błękitna torebka typu listonoszka. Nie powinna ona jednak mieć zbyt długiego paska – noszona na wysokości uda zaburzy proporcje figury.

Wizualna korekta mankamentów sylwetki

Torebka może wpłynąć także na wygląd poszczególnych partii ciała. Niewielki biust optycznie powiększą modele noszone pod pachą – kopertówki, torby o krótkich uszach. To jednak nie najlepszy wybór dla pań o dużych piersiach lub masywnych ramionach. Korzystniej prezentują się w torebkach na długim pasku. Podobnie należy postąpić w przypadku zbyt szerokich bioder. Aby odwrócić od nich uwagę, należy nosić torbę na wysokości talii lub biustu. Listonoszka na długim pasku dodatkowo obciąży sylwetkę.

Ogólne zasady doboru torebek

Reasumując – zasady doboru torebki do figury sprowadzić można do poniższych punktów:

  • Duże torby optycznie pomniejszają, a małe – powiększają posturę.
  • Torba uwypukla miejsce, w którym jest noszona, i odwraca uwagę od innych.
  • Torba noszona poniżej linii pośladków optycznie wydłuża górną część ciała, a skraca nogi – i odwrotnie.
  • Wyraziste kolory odwracają uwagę od sylwetki, a delikatne, pastelowe mniej rzucają się w oczy.

You may also like