Do ręki czy na ramię? Szukamy najwygodniejszego modelu torebki

Szukając idealnej torebki dla siebie, każda z nas ma w głowie listę wymogów, które ta idealna ma spełniać. Oczywiście lista zależna jest od wielu czynników – naszego wieku, tempa codziennego życia, czy też okazji, na której ma nam towarzyszyć. Czy zatem znalezienie ideału jest w ogóle możliwe?

Torebka damska – atrybut współczesnej kobiety

Sakiewki, woreczki na pieniądze, a potem drobne torebki – od wielu wieków kobiety miały przy sobie coś, w co mogły schować pieniądze oraz inne drobiazgi. Współczesna kobieta z jednej strony nie musi już nosić ze sobą garści monet – nasz majątek skrywa zazwyczaj plastikowa karta, z drugiej jednak jesteśmy przywiązane do naszych „niezbędników” – kosmetyków, telefonu komórkowego, kalendarzy, czytników… Siłą rzeczy, nasze współczesne torebki są bardziej pojemne niż sakiewki, dyndające przy spódnicach naszych praprababć.

Szkoła, uczelnia, praca – każde z tych na co dzień odwiedzanych przez nas miejsc, wymaga odpowiedniego ekwipunku. O ile noszenie plecaka do placówki szkolnej czy na uniwersytet jest wygodne, a dla młodego kręgosłupa – nawet wskazane, o tyle formalny strój przekreśla to rozwiązanie. Alternatywą jest damska torebka przerzucona przez ramię, dzięki której ciężar książek czy laptopa rozkłada się bardziej równomiernie.

Ta sama torebka na co dzień i od święta

Nawet jeśli jesteśmy wielbicielkami minimalizmu i w naszej garderobie znajduje się tylko jedna torebka, musimy mieć świadomość, że specjalne okazje będą wymagały dobrania bardziej odpowiedniego modelu. W sytuacjach wieczorowych i wizytowych zbyt duża torebka będzie razić, a co więcej – może popsuć naszą stylizację. Na wielkie wyjścia powinnyśmy się zatem zaopatrzyć w kopertówkę lub małą listonoszkę. Spokojnie – damska torebka przez ramię sprawdzi się także w edycji wieczorowej. Ważne jest aby była dobrana do stylizacji – mniejszych rozmiarów, na ozdobnym łańcuszku i raczej w stonowanym kolorze.

Niektóre z nas pewnie teraz myślą sobie – „nie ma mowy, żebym się zmieściła do tak małej torebki!”. Jest jednak na to sposób – zastanówmy się, czego tak naprawdę potrzebujemy? Portfel, telefon, podstawowe kosmetyki i klucze do domu. Jak to zminimalizować? Zamiast całego portfela, do torebki wrzućmy najważniejsze dokumenty i karty płatnicze. Nie potrzebujemy karty do siłowni podczas wieczornego wyjścia! Telefon? Niektóre etui pozwalają na ułożenie w nim kilku kart – warto skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli wychodzimy z partnerem, obowiązki klucznika możemy przekazać w jego ręce. Najtrudniej może być z kosmetykami – wystarczy jednak zaopatrzyć się w miniaturowe opakowania i ograniczyć się pudru oraz szminki. Voila – minimalistyczny zestaw do torebki gotowy!

Torebka damska – przerzuć przez ramię i podbijaj świat!

Jak już ustaliłyśmy, niestety ograniczenie się do jednego modelu jest niemożliwe. Niektóre sytuacje zmuszają nas do ograniczenia dobytku, jaki zwykle ze sobą nosimy. Na szczęście, nawet to minimum wystarczy, żeby zawojować świat – z torebką w dłoni lub na ramieniu!

You may also like