Biurowy szyk – ubrania i akcesoria dla każdego

Praca biurowa jest codziennością wielu z nas. Wykonywanie swoich obowiązków w warunkach biurowych, powiązane jest również z koniecznością dopasowania swojego ubioru i sprostanie wymogom narzuconego przez miejsce dress code’u.

Są biura… i biura Niektóre biura wymagają od swoich pracowników bardzo konkretnego ubioru. Wśród wytycznych znajdują się uwagi o kolorach garniturów i garsonek, długości spódnicy i wysokości obcasa. Inne firmy stosują mniej restrykcyjną politykę i pozwalają na pracę w jeansach oraz bluzach z kapturem. Oba podejścia sprawdzają się doskonale, jednak dla różnych rodzajów pracy biurowej. Prawnicy, bankowcy i handlowcy strojem formalnym podkreślają swój profesjonalizm, powagę i szacunek do kontrahenta. Programiści, pracownicy infolinii i działów kreatywnych mogliby czuć się skrępowani koniecznością noszenia sformalizowanych stylizacji na co dzień. Spędzając sporo czasu przy biurku, nie powinni martwić się tym, czy po 6 godzinach pracy ich marynarka w dalszym ciągu będzie wyglądać schludnie.

Różne odmiany biurowego dress code, wymagają odpowiednich dodatków. W wersji business biżuteria powinna być delikatna i mało rzucająca się w oczy. Niezbędnym elementem outfitu powinno być również czyste i schludne obuwie, dopasowane do reszty stroju. U pań, obcas nie powinien przekraczać 8 cm. Stylizację dopełnia torebka lub teczka skórzana w kolorze czarnym lub brązowym. Biura z zasadami określonymi jako „casual” mają szersze pole do popisu – ich pracownicy zobowiązani są jednak do schludnego, mało kontrowersyjnego ubioru.

„Bussines” czy „casual” – ubieramy laptopa!

O naszym podejściu do pracy może świadczyć nie tylko nasz strój ale również dbałość o podstawowe narzędzia pracy. Większość biurowej pracy odbywa się na komputerach, które podróżują z pracownikiem do jego domu i na spotkania. Torba na laptopa skórzana, damska lub męska pozwala na bezpieczne przewożenie urządzeń i dodaje charakteru stylizacji – niezależnie od obowiązującego dress code’u.

Dobra wiadomość dla pań – teczki skórzane na laptopa mogą wyglądać jak stylowa torebka! Na stronach sklepu panitorbalska.pl znajdziecie szeroki wybór torebek, które pomieszczą laptopa oraz wszystkie niezbędniki, które zazwyczaj znajdują się w damskiej torebce. Taka torba na laptopa sprawdzić się zarówno w formalnych, jak i bardziej casualowych stylizacjach.

Teczki skórzane na laptopa perfekcyjnie uzupełnią biznesową odsłonę męskiego stroju biurowego. Noszone w dłoni, pozwolą na zabezpieczenie komputera i uniknięcie ewentualnych zagnieceń na garniturze. Panom, którzy nie są zobowiązani do noszenia koszul, wygodniej zapewne będzie korzystać z tradycyjnych plecaków. Warto jednak, aby pamiętali że w przypadku sytuacji bardziej formalnych, warto jednak zostawić plecak pod biurkiem i zdecydować się na wybór teczki na laptopa.

Utarło się mówić, że „business dress code” oznacza nudny garnitur i garsonkę. Nie jest to do końca prawda – nawet formalne stylizacje pozwalają na dobór dodatków – np. teczki skórzanej na laptopa, czy torebki, która będzie zgodna z indywidualnym stylem noszącego je pracownika.

You may also like