Poznaj trzy najdroższe torebki świata!

Torebka to nieodłączny element każdej stylizacji, ale niektóre modele znacznie wychodzą poza schematy. Świat mody lubi eksperymentować, zadziwiać oraz tworzyć projekty, które stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Cena takich modeli przekracza niejedne wyobrażenia, a ich projekty powstały przy współpracy znanych jubilerów. Ile kosztują najdroższe torebki świata? Poznaj trzy modele, które od lat nie zmieniają swojej pozycji w rankingu!

I The Mouward 1001 Nights Diamond

W 2010 roku torebka The Mouward 1001 Nights Diamond Purse zdobyła miano najdroższej torebki na świecie, jednocześnie znajdując się w księdze Rekordów Guinessa. Od ponad 10 lat nadal utrzymuje pierwszą pozycję w rankingu. Ile kosztuje ta wyjątkowa perełka? Jest ona warta około 4 miliony dolarów! Zaprojektowana przez słynnego jubilera Roberta Mouwada, została ręcznie wykonana z 4517 diamentów (w tym 105 żółtych, 56 różowych oraz 4356 bezbarwnych).  Całość waży około 381.92 karatów, a łączny czas wykonania torebki wyniósł 8,800 godzin! A jak wygląda najdroższa torebka świata? To w rzeczywistości małe, diamentowe puzderko w kształcie serca, które robi niemałe wrażenie!

II Hermes Kelly Rose Gold

Na drugim miejscu znajduje się model Hermes Kelly Rose Gold. Jest to efekt współpracy luksusowej marki z jubilerem Piercem Hardym. Torebka została wykonana z różowego złota, a jej faktura łudząco przypomina skórę krokodyla. Jest to model o małych gabarytach, ale za to jakiej dużej wartości…! Torebka liczy w sobie 1160 diamentów, a jej cena to 2 miliony dolarów. Na świecie wyprodukowano tylko 12 modeli, co dodaje torbie jeszcze większego prestiżu.

III Hermes Birking Bag By Ginza Tanaka

Unikatowa torebka Hermes Biring Bag została zaprojektowana w 2008 roku przez Ginzę Tanakę – japońską projektantkę. Luksusowa, nietuzinkowa i funkcjonalna – tak można by opisać ten model w trzech słowach. Niewielka listonoszka zachwyca starannym zdobieniem w postaci 2000 diamentów oraz dodatkami, które można wykorzystać na różne sposoby. Długi pasek torebki świetnie posłuży także jako efektowny naszyjnik, natomiast ośmiokaratowa ozdoba w kształcie gruszki może pełnić funkcję broszki. Model został wyceniony na 1,4 miliona dolarów.

You may also like