Najsłynniejsze torebki świata – znasz te modele?

Modna torebka to ulubiony dodatek każdej kobiety, a niektóre modele mogą stanowić wręcz prawdziwe dzieła sztuki. Tak właśnie jest w przypadku torebki na łańcuszku Chanel 2.55 oraz Birkin z domu mody Hermès. Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się więcej, a potem znajdź na PaniTorbalska.pl modele inspirowane tymi ikonami.

Torebka na łańcuszku? Najsłynniejsza to Chanel 2.55!

Kto nigdy nie słyszał o marce Chanel? Chyba nie ma takiej osoby, a kultowa torebka na łańcuszku 2.55 to ich flagowy model, jeśli chodzi o modne dodatki.  Od jej premiery minęło już ponad pół wieku, a nadal jest na topie – posiada ją prawie każda celebrytka. Ta skórzana listonoszka wyróżnia się poprzez ponadczasowy, pikowany design, który na początku nieco różnił się od tego, który znamy dzisiaj. Torebka trafiła do sprzedaży w 1929 roku, jednak wtedy nie posiadała paska, co Coco Chanel uważała za bardzo niepraktyczne. Aby ułatwić kobietom użytkowanie torebki przeprojektowała ją tak, że w 1955 roku światło dzienne ujrzał model 2.55, którego nazwa nawiązuje do daty premiery.

Zdjęcie: felice.pl

Stylowa shopperka? Poznaj model Birkin

Skórzana shopperka Birkin to chyba najdroższy model w historii – niektóre egzemplarze osiągają cenę nawet 300 tysięcy dolarów. Na całym świecie jej posiadanie oznacza wysoki status społeczny i majątkowy. Historia Birkin bag sięga 1981 roku, a jej główną bohaterką była aktorka i piosenkarka Jane Birkin, której podczas lotu wysypała się zawartość torebki. Okazało się, że miejsce obok niej zajmował prezes Hermès, Jean-Louis Dumas, który zaproponował zaprojektowanie specjalnej torebki dla aktorki. Ta tak wspominała to wydarzenie:

Nie pamiętam jaką torebkę miałam wtedy ze sobą. Mój mąż, Jacques Doillon, dwa dni wcześniej z premedytacją rozjechał samochodem koszyk, którego używałam jako torby. Kiedy wszystko wypadło z mojej torebki mężczyzna siedzący obok mnie powiedział „Powinnaś mieć torebkę z kieszeniami”, a ja odparłam „Jeśli kiedyś Hermès zrobi torebkę z kieszeniami, to będę taką miała”, na co on powiedział „Ale ja jestem Hermèsem i zrobię taką dla Ciebie.

Pierwsza torebka powstała w 1985 roku, a jej kształt podobno jest odwzorowany na papierowej torebce wkładanej za siedzenia w samolocie, na której Birkin tłumaczyła Dumasowi, czego oczekuje od idealnego modelu. Nie od razu przypadła wszystkim do gustu i tak naprawdę popularność zyskała dopiero w połowie lat 90., kiedy to została wypromowana na łamach magazynu Vogue.

Zdjęcie: vogue.com

Modne dodatki – znajdziesz je na PaniTorbalska.pl

Nasz sklep internetowy na PaniTorbalska.pl to bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu! Wśród naszej oferty znajdziesz stylowe dodatki, również te inspirowane kultowymi modelami. A teraz dodatkowo na kod RABAT20 zyskasz aż 20% zniżki oraz darmową dostawę.

You may also like