Mały czy duży portfel – jaki model jest najlepszy?

Wybór portfela to niełatwe zadanie. Z jednej strony chcemy, aby był jak najbardziej funkcjonalny, z drugiej zaś zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej w momencie gdy nosimy na zmianę małe i duże torebki, w których chcemy pomieścić wszystkie potrzebne elementy. Portfel damski ze skóry to świetna inwestycja na lata. Tego typu modele są bardzo wytrzymałe i cieszą oko nieskazitelnym wyglądem przez długi czas. Kiedy warto zdecydować się na mały, a kiedy na duży egzemplarz? Jaka wielkość portfela jest najbardziej uniwersalna?

Dla kogo duże portfele?

Portfele w wersji XL to wciąż jedne z najmodniejszych dodatków. Występują w wielu różnych wersjach kolorystycznych, fasonach i fakturach, dzięki czemu można dopasować je zarówno do akcesoriów w postaci torebki czy butów, ale również najczęściej noszonych stylizacji. Dla kogo polecane są tego typu wersje?

  • Portfel damski ze skóry w dużym rozmiarze przyda się paniom, które na co dzień noszą sporej wielkości torebki typu shopperki. Dzięki temu bez problemu zmieścimy go w środku, a ponadto nie będziemy miały problemu z jego odnalezieniem.
  • Większe egzemplarze to najlepszy wybór dla kobiet, które chcą mieć zawsze przy sobie wszelkiego rodzaju karty, nie tylko debetowe, kredytowe, ale również prawo jazdy, dowód osobisty i karty z różnych programów lojalnościowych sklepów odzieżowych czy obuwniczych. Dodatkowo, w takich portfelach pomieścimy bez problemu banknoty, monety, zdjęcia bliskich, dokumenty od samochodu i wiele innych elementów.
  • Portfel XL przyda się także tym paniom, które lubią wykorzystywać go zamiast kopertówki, łącząc z eleganckimi stylizacjami. W tym przypadku zdecydowanie najciekawiej prezentują się błyszczące wersje lub w intensywnym kolorze.

Kiedy warto zainwestować w mały portfel?

Mały portfel wbrew pozorom wcale nie musi być mniej funkcjonalny. Tego typu egzemplarze dla wielu kobiet są nie tylko znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, ale również nie wpływają na znaczne zwiększenie ciężaru torebki, co ma istotne znaczenie przy jej wielogodzinnym noszeniu. Dla kogo taka opcja będzie najbardziej korzystna?

  • Jeśli często podróżujemy i przechowujemy podręczne drobiazgi w niewielkiej nerce lub saszetce, mały portfel damski ze skóry będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu wnętrze nie będzie nadmiernie wypchane, a my będziemy mogły liczyć na łatwy i szybki dostęp do pieniędzy.
  • Niewielkie egzemplarze przydają się także w momencie, gdy na co dzień nosimy niewielkie torebki typu listonoszki. Duży portfel zająłby praktycznie całe wolne miejsce, dlatego nie jest dobrą opcją.
  • Małe portfele przydają się w sytuacji gdy zazwyczaj nosimy przy sobie niewielką ilość gotówki i jedynie kilka najważniejszych kart.

Uniwersalne portfele, czyli jakie?

Jeśli żadna z powyższych opcji nas nie satysfakcjonuje, możemy zdecydować się na wersje pośrednie. Portfel damski ze skóry typu piórnik składa się z kilku miejsc na karty, schowka na banknoty oraz kieszeni na monety. Jest kompaktowy, a przy tym pojemny i lekki. Ma ponadto zapięcie na zamek błyskawiczny, dzięki czemu nie musimy obawiać się o przypadkowe otwarcie.

You may also like