Idealna torba podróżna – jak wybrać?

Podróże do innego kraju, weekendowy wypad, delegacja czy wyjazd do rodziny – każda z tych okazji wymaga przetransportowania bagażu, który zabieramy ze sobą w mniejszych lub większych ilościach. Rzeczy można przewozić w różny sposób – w walizce, plecaku lub w pojemnej torbie podróżnej. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie popularne, jeśli nie zabieramy ze sobą zbyt wielu ubrań i zależy nam na możliwości wygodnego przenoszenia. Na co należy zwrócić uwagę wybierając tego typu produkt?

Czym powinna wyróżniać się dobra torba podróżna?

Nawet jeśli rzadko wyjeżdżamy, skórzana torba podróżna może okazać się przydatna w wielu sytuacjach. Zapakujemy do niej wszystkie potrzebne rzeczy np. do szpitala, przewieziemy prezenty dla bliskich oraz spakujemy się na piknik za miastem. Wysokiej jakości model, który został wykonany z mocnej skóry, to inwestycja na lata, nawet jeśli zamierzamy go intensywnie eksploatować. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając torbę?

  • Jeśli często się przemieszczamy i zabieramy ze sobą wiele rzeczy, torba podróżna skórzana na kółkach może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Ten niewielki dodatek wpływa na znaczne zwiększenie funkcjonalności torby, jednocześnie ułatwiając korzystanie z niej w takich miejscach jak lotnisko, dworzec czy ulica. Dodatkowo, wyposażenie w rączkę teleskopową pozwoli nam na wygodne transportowanie nawet ciężkiego bagażu. Gdy powierzchnia po której się poruszamy uniemożliwi transport na kółkach, będziemy mogli skorzystać z uchwytów i przenieść torbę w ręku.
  • Kolejną istotną kwestią jest wyposażenie w odpowiednią liczbę kieszeni. Absolutnie obowiązkowe są te w środku, a niejednokrotnie bardzo przydatne okazują się kieszenie zewnętrzne. Dzięki temu możemy bezpiecznie przetransportować wszelkie drobiazgi, m.in. telefon, tablet oraz inne urządzenia elektroniczne. Liczne kieszenie ułatwiają również pakowanie i sprawiają, że łatwiej nam odszukać daną rzecz.

Jak dopasować wielkość torby?

Torba podróżna skórzana może mieć postać zarówno niewielkich kuferków o pojemności około 20 l, jak i wersji XXL, których pojemność zbliża się do 100 l. Przed zakupem warto zastanowić się, w jakich celach najczęściej będzie wykorzystywana i w jakie miejsca mamy zamiar ją ze sobą zabierać. Jeśli potrzebujemy torby na weekendowe wypady, zupełnie wystarczające będą egzemplarze, których pojemność mieści się w przedziale od 30 do 40 l. Na tygodniowe wyjazdy warto zainwestować w modele o pojemności około 100 l. W przypadku większych wersji należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania. Bardzo ważny jest wzmocniony spód, grube i mocne uchwyty oraz grube zamki.

Rodzaj torby a środek transportu

Jeśli najczęściej podróżujemy własnym środkiem transportu, skórzana torba podróżna może mieć praktycznie dowolną wielkość. Kwestia wygląda podobnie w przypadku podróży autobusem lub pociągiem. Sytuacja zmienia się, gdy szukamy torby, którą możemy zabrać ze sobą do samolotu. Wymiary oraz waga bagażu podręcznego są ściśle ustalone przez każdą linię lotniczą i zazwyczaj mocno przestrzegane. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę ten aspekt i wybrać najbardziej uniwersalny model, który będziemy mogli przewozić w samolotach różnych linii. Przy bagażu rejestrowanym również mamy do czynienia z wymogami odnośnie wagi i wielkości, jednak w tym przypadku nawet największa torba podróżna powinna zmieścić się w zakresie.

You may also like