Chcesz kupić portfel? Poznaj 5 zasad

W torebce ma go każda z nas, a jego wybór powinien być podyktowany nie tylko kwestiami estetycznymi, ale też funkcjonalnością. Podpowiadamy, jaki powinien być portfel idealny, który posłuży Ci świetnie przez lata.

Solidny i twały

Portfel ma przechowywać i chronić Twój najcenniejszy, podręczny dobytek, dlatego musi być wykonany solidnie i z trwałego materiału. To tłumaczy tak ogromną popularność portfeli ze skóry i jej imitacji, które świetnie spełniają warunek trwałości.

Praktyczny i pojemny

Jedni wolą minimalistyczne i jednokomorowe, dla innych duża  liczba kieszonek i schowków to mus. Liczbę przegródek w portfelu dopasuj do swoich potrzeb, podobnie jak jego rozmiar, wynikający z typu dokumentów, jakie chcesz w nim przechować.

Bezpieczne zapięcie

Jeśli wybierasz portfel z zapięciem, zadbaj, by było solidne i dobrze chroniło jego zawartość. Zamek powinien sunąć gładko, a zatrzaski i klipsy dokładnie i mocno się domykać, żeby karty lub pieniądze nie wypadły niekontrolowane.

Dopasowany do torebki

Męski portfel powinien łatwo mieścić się w kieszeni kurtki czy spodni, z kolei u kobiety – pasować do torebki. Kluczowa jest kwestia rozmiaru, dlatego warto mieć portfele w dwóch wielkościach – większy do dużych toreb i drobny, który przechowa niezbędne dokumenty i z łatwością zmieści się w kopertówce lub listonoszce.

Klasyczny,  lub wręcz przeciwnie

Portfel jest dodatkiem niewielkich rozmiarów, dlatego jest świetnym poligonem do stylowych eksperymentów. Szalony wzór lub kolor w jego wypadku będzie zaledwie akcentem i nie przytłoczy stylizacji.

You may also like